09-8919404

טלפון:

מטבחים תעשייתיים הם מטבעם מטבחים גדולים שמתבצעת בהם עבודה אינטסיבית להפליא לאורך שעות רבות ולעתים אפילו 24 שעות ביממה. בין אם מדובר במטבח מוסדי של בית חולים, בין אם זהו מטבח של ארגון גדול שמכין אוכל לאלפי אנשים, בין אם זהו מטבח של קיבוץ ובעצם כל מטבח תעשייתי שהוא – בכל מקרה אחד הדגשים החשובים הוא לשמור על הניקיון של המדפים בהם נעשה שימוש לצרכים השונים במטבח, שהרי קולינריה איכותית נשענת על היגיינה מוחלטת. דגש נוסף שחשוב להקדיש לו תשומת לב הוא עמידות המדפים – וזאת מהסיבה הפשוטה שמדפים שמתבלים במהירות ויש להחליפם בתדירות גבוהה אינם משתלמים. בעמוד זה תמצאו המלצות על מדפים למטבחים תעשייתיים שהם גם עמידים וגם ניתן לנקותם בקלות וביעילות.

איזו עמידות נדרשת ממדפים במטבחים תעשייתיים?

מדפים למטבח תעשייתי חייבים להיות עמידים בשני היבטים חשובים: ראשית, כושר נשיאה רב כך שגם אם יונח עליהם משקל נכבד לאורך זמן הם לא יישברו ולא יתעוותו (ובפרט כמובן מדפי אחסון); ושנית, עמידות לרטיבות. מטבח, מטבעו, הוא סביבה לחה ואף רטובה – בין אם מדובר באזורים שבהם מתבצעת עבודה ובין אם מדובר על חדרי הקירור וההקפאה – ומאחר שקורוזיה (ובעברית שיתוך) הוא תהליך שעלול להוביל להתפוררות המדפים ולחוסר יכולת להמשיך להשתמש בהם, חשוב להגן עליהם מפני סכנה זו.

מה חשוב לדעת על מדפים שניתן לנקותם בקלות?

על-מנת להבטיח את האיכות החשובה השנייה של פתרונות מידוף, ניקוי בקלות של כל מדף, מומלץ להעדיף מדפים שנשלפים בקלות ושניתן להכניסם למדיח כלים – עקב אופי העבודה האינטנסיבית במטבחים המוסדיים והתעשייתיים, זוהי הדרך היעילה ביותר לשמור על ניקיון מוחלט של כל מדף ומדף.

מדפים מנירוסטה לעסק ולחנות

 

מדפים מגולוונים

סוג אחד של פתרונות מידוף למטבחים תעשייתיים מבוסס על מדפים מגולוונים. זהו פתרון מידוף אידיאלי לחדרי אחסנה יבשה במטבח תעשייתי וכשנדרשת יכולת עמידה בעומסים קלים עד בינוניים. הפלדה המגולוונת מתאפיינת בעמידות גבוהה במיוחד, וניתן לצרף למדפים גם מדרסים (מגולוונים או פלסטיק מאוורר). איכות חשובה נוספת היא המודולריות: כך למשל גובה העמודים נע בין 180 ס"מ ל-300 ס"מ (ואם תזדקקו לעמודים נמוכים יותר בהתאמה אישית לצרכים הספציפיים שלכם, הדבר אפשרי), לגבי העומק ישנה בחירה בין 40 ס"מ,] 50 ס"מ ו-60 ס"מ, המרחקים בין המדפים ניתנים לשינוי וגם את המפתח שבין העמודים ניתן לבחור מבין מספר אפשרויות (החל מ-1,000 מ"מ ועד 1,800 מ"מ).

מדפי רשת

סוג אחר של מדפים שמתאים מאוד למדורי אחסון יבש במטבחים תעשייתיים הוא מדפי הרשת. מדפים אלה עשויים פלדה ומצופים בכרום – ציפוי שמספק הגנה אפקטיבית מאוד מפני קורוזיה. בנוסף המדפים מאווררים כך שלא מצטבר עליהם אבק וגם לא לכלוך וקל לנקותם. גובה העמוד במערכת זו הוא בין 160 ס"מ לבין 280 ס"מ (וישנה גם אופציה לבחור גובה בהתאמה אישית לצרכים הספציפיים שלכם), את גובה המדפים ניתן לכוונן (המרווחים הם של 2.5 ס"מ) ועוד יתרון של מדפים מודולריים אלה הוא שניתן להרכיבם בקלות, ללא כלי עבודה או ידע טכני.

מדפי גסטרונום

מדפי גסטרונום מספקים מענה איכותי במיוחד לדרישות משרד הבריאות בנוגע לאחסון מגשים ותבניות. ההנחיות מחייבות אחסון אנכי, וזאת בכדי שלא יצטברו נוזלים על המגשים והתבניות לאחר שטיפתם. בנוסף, בזכות המבנה הייחודי של מערכת מידוף זו מובטח מעבר אוויר מיטבי ובהתאם הייבוש מהיר במיוחד. שלד המערכת הוא מנירוסטה והמדרסים של המסילות עשויים פלסטיק פולימרי. איכות חשובה נוספת הוא האפשרות לשלוף בקלות את המדרסים ולנקותם במדיח כלים. לגבי מערכת זו ישנה בחירה בין גלגלים (כך שהיא תהיה ניידת) לבין רגליות (כשהשימוש המיועד הוא במקום קבוע) ובחירה גם לגבי המבנה – כדי שיתאים באופן אופטימלי למגשים ולתבניות שאיתם עובדים באותו מטבח תעשייתי.

2מדף-קיר-גסטרונום

מדפי נירוסטה ופלסטיק

עם כושר נשיאה של 200 ק"ג, עמידות מלאה לחלודה והתאמה לשלל שימושים כולל אחסנה בחדרים רטובים, חדרי הקפאה וקירור, אחסנה יבשה ושטיפת כלים, אין פלא שמדפי נירוסטה ופלסטיק זוכים לביקוש רב.

חשוב לציין כי מערכת מידןף זו עומדת בתקנים העדכניים של ענף המזון בארה"ב ובאירופה, את המדרסים ניתן לשלוף בקלות ואז לשטוף וכמו כן ישנה בחירה בין 3 עומקים (33 ס"מ, 40 ס"מ ו-60 ס"מ), האורך והרוחב.

 

אולי יעניין אותך גם

מדפים למטבח

מדפי נירוסטה

לשמור על עמידותם ונקיונם של מדפים למטבח תעשייתי
5 (100%) 2 votes

Comments are closed.