09-8919404

טלפון:

כל מי שברשותם חדרי קירור או הקפאה יודעים כי חייבים להתאים כונניות איכותיות המתאימות לסוג כזה של אחסון מוצרים. על כונניות שכאלו במאמר הבא.

אחסון בכלל ואחסון מוצרים בקירור בפרט דורשים תכנון ומחשבה מראש. אחד השיקולים החשובים הוא בחירה נכונה של כונניות מידוף שעליהן אפשר יהיה לאחסן מוצרים שונים לאורך זמן גם בתנאי קור או כפור.

הדרישות של אחסון בתנאי קור שונים מאחסון במחסן רגיל ועל כן חשוב למצוא כונניות המתאימות לשימוש שכזה עם יכולת עמידות גבוהה לטמפרטורות הנמוכות ופרמטרים נוספים החשובים לתנאי אחסון שכאלו.

מדפים - יוליוס הנדסה

היכן צריכים כונניות עמידות בפני קור?

כוננית עמידות לקור וכפור מיועדות ללא מעט שימושים. בין השאר:

  • מקררית תעשייתים
  • מקררים מסחריים
  • חדרי קירור
  • חדרי הקפאה
  • מקררי משקאות
  • מקררי ויטרינה

אלו הם חלק מהשימושים לכונניות שכאלו.

איזה סוגים של כונניות יש לצרכים אלו?

כונניות לצרכים מיוחדים של קור ניתן למצוא בקרב מספר מפיצים ויבואנים בישראל כאשר אלו המיוצרים בישראל נחשבים מצויינים ומתאימים לצרכים המקומיים.

הכוננית האידיאלית היא כזו העשויה נירוסטה קורוזיבית שעמידה ביותר בפני טמפרטורות קיצוניות וגם פרקטית ושימושית ביותר.

היתרונות של כונניות עשויות נירוסטה:

  • עמידות בפני חלודה והתאמה לתנאי הקור שהן מיועדות אליו
  • מודולריות מלאה שמאפשרת משחקי גבהים ואורכים של הכונניות על פי צרכי המקום
  • קל לניקוי ותחזוקה שוטפת

מה השימושיות של כונניות שכאלו?

רמת השימושיות של כונניות שכאלו היא גבוהה במיוחד. כאמור מדובר במוצר שאינו ניפגע מהקור ואינו מחליד. כמו כן קלות הניקוי מוסיפה כאשר מדובר במחסני קירור או חדרי הקפאה מרובי מוצרים ופעילות. מעבר לכך המודולריות היא יתרון חשוב כי לעתים יש שינוי בסוגי הקרטונים או הסחורות בכלל המגיעות אל המחסן ואין כל סיבה כל פעם מחדש לרכוש ערכת מדפים חדשה. אפשר פשוט לכוונן לפי הצורך את הכוננית הקיימת ויש פתרון מידוף ספציפי לצרכים שלכם, עד שתיצטכו פתרון אחר.

תוספת מעולה לכונניות נירוסטה היא כיסוי באמצעות תערובת פולימרים (פלסטיק) גמישה ועמידה במיוחד שמאפשרת לעטוף את הנירוסטה בחלקה העליון על מנת לשמור עליה וגם בכדי למנוע החלקה או תנועה של המוצרים המאוחסנים על גביה. שילוב של נירוסטה איכותית ופולימרים לעיטוף יוצרים כוננית אחסון מושלמת עם עמידות וחיי מדף גבוהים במיוחד.

כוננית לחדרי קירור

כשמחפשים כונניות לחדרי קירור או לחדרי הקפאה ישנם כמה דגשים שאסור להתפשר עליהם בשום פנים ואופן.

ראשית, כוננית שמתחילה להחליד עלולה לגרום לצרות של ממש, ולכן כדאי להעדיף את הכונניות שעשויות מנירוסטה איכותית. בשוק כיום קיימים מוצרי נירוסטה מיובאים אשר עשויים מנירוטה מגנטית (201) זוהי נירוסטה ברמה יחסית נמוכה כל כן מחירה זול אך היא חשופה לכתמים וחלודה. המדפים של יוליוס עשויים נירוסטה 304 לפי תקן מחמיר. מצב מומלץ במיוחד הוא כשהכוננית מגיעה גם עם אחריות נגד חלודה (קורוזיה הוא התהליך שבו החשיפה לסביבה מייצרת תרכובת ומובילה להרס המתכת, וחלודה היא התוצר הנראה לעין של התהליך, כשבמקביל כאמור המתכת מתפוררת בהדרגה).

דגש חשוב נוסף של כונניות שמוצבות בחדרי הקירור השונים הוא משטחי אחסון שמיוצרים מפולימרים מיוחדים – פולימרים שהם תוצר של מחקר ופיתוח משמעותיים ובהתאם הם גם חזקים מאוד, גם קלים לניקוי ותחזוקה וגם עמידים בכל טמפרטורה כולל כאלה קיצוניות.

עוד מרכיב שחשוב לתת עליו את הדעת כשמחפשים כוננית שתשמש לאחסון פריטים כאלה ואחרים בחדרים קרים במיוחד הוא המודולריות. כמו כל פתרונות האחסון, גם על הכונניות נשמר מגוון רחב של מוצרים, חומרי גלם ופריטים שונים. מאחר שצרכי האחסון משתנים כל הזמן, ובמיוחד בעידן הנוכחי שבו אין כמעט תחום שהמציאות בו לא תזזיתית, כונניות מודולריות הן חובה. כך למשל אם תמצאו ספק שהמוצרים שלו מגיעים בארגזים גדולים מאלה שאתם משתמשים בהם כיום והוא יציע לכם מחיר אטרקטיבי, תוכלו להיענות להצעה בראש שקט בזכות הידיעה שהכונניות הינן מודולריות וניתן להתאים אותן גם לגודל החדש של הארגזים.

בנוסף לכל הנ”ל מומלץ בחום לרכוש כל כוננית שאתם צריכים לחדרי קירור אך ורק מחברות מקצועיות כמו יוליוס הנדסה שכבר צברו ניסיון רחב היקף – הבקיאות שלנו, וכאמור הניסיון הרב, מבטיחים מציאת פתרון אפקטיבי במיוחד לכל צורך וניצול אופטימלי של כל חלל.

כונניות מתכת

עוד קטגוריה שכדאי להכיר בתחום הכונניות הוא אלה העשויות מתכת.

כוננית מתכת היא פריט נפוץ בכל סוגי המשרדים. ראשית כל היא מהווה פתרון אחסון יעיל לספרים, קלסרים ועוד מגוון רחב של חפצים אחרים. היתרון העיקרי של כונניות מתכת הוא החוזק הרב שלהן. בזכות איכות זו ניתן להעמיס עליהן משקל רב. מאפיין מובהק נוסף של כוננית מתכת למשרד הוא הידית השקועה, שמאפשרת פתיחה וסגירה בנוחות. לגבי הסידור הפנימי של הכוננית מהסוג הזה ישנה בחירה מרובה יחסית, כשלמשל ניתן להוסיף מגירות. בנוסף לחוזק משדרת כוננית המתכת יציבות וחסינות, וכמו כן ניתן לנעול אותה כך שהיא מספקת גם הגנה ופרטיות במידת הצורך. עוד יתרון הוא קלות הניקוי והתחזוקה הפשוטה הנדרשת כדי שהיא תשרת את העסק במשך שנים רבות רבות.

גם באספקט הבטיחותי מתבלטת הכוננית שעשויה מתכת, בעיקר בזכות עמידותה לאש. בנוסף, במשרדים רבים, הכונניות העשויות מתכת תורמות גם לעיצוב החלל ומשתלבות עם שאר הרהיטים והפריטים שנמצאים בו. בהיבט האסתטי בא לידי ביטוי יתרון אחר של כונניות המתכת – האפשרות להעניק לה כל גוון שרק תרצו, וזאת באמצעות צביעה בתנור עם צבע אפוקסי שתמיד מייצר חזות מעניינת.

מדפי מתכת לכוננית

את מדפי המתכת בכוננית כדאי לגלוון – הגילוון הוא התהליך הכימי שמאפשר ציפוי מתכת באבץ. תפקידו של האבץ הוא למנוע את חמצונה של המתכת, ובנוסף שכבת המגן שומרת גם על הגוון המתכתי המרשים. אופציה נוספת למניעת קורוזיה ושמירה על גימור מרשים היא ציפוי בכרום. יוליוס הנדסה מציעה מדפי מתכת מצופי כרום בשלל מידות אפשריות: 32 מידות רוחב ואורך שונות וגובה של עד 250 ס”מ. את גובה המדפים ניתן לשנות בפשטות, שכן החיבורים מתבצעים בלי צורך בכלי עבודה וגם ללא כל לכלוך או רעש.

 

לקבלת הצעת מחיר מהירה:
כונניות
5 (100%) 2 votes