09-8919404

טלפון:

מדפי פלסטיק הם פתרון יעיל להפליא שמתאים הן למטבחים תעשייתיים, הן למטבחים מוסדיים מכל הסוגים והן למחסנים בכל גודל שהוא. יתרונות מערכות מידוף אלה רבים ומשמעותיים, ועל-מנת למצות את הפוטנציאל של מדפים למטבח או למחסן מפלסטיק חשוב לבחור אותם באופן מושכל וכן לרכוש אותם אך ורק מיצרנית בעלת ניסיון רב ומוניטין מרשימים.

היתרונות של מדפי הפלסטיק במטבחים

מטבחים, ובפרט אלה התעשייתיים והמוסדיים, הם מקומות שבהם מתבצעת עבודה אינטנסיבית מאוד, במשך שעות רבות מדי יום. על-מנת שהעבודה תוכל להתבצע ביעילות נדרש תכנון מדויק של כל המדורים השונים במטבחים אלה: מדור שטיפת הכלים, מדור שטיפת פירות וירקות, מדור טיפול בבשר ובדגים (חומרי גלם שעקב רגישותם הגבוהה מחייבים טיפול מוקפד במיוחד), אזור הכנת סלטים, מתחם אפייה ועוד. במקרים רבים בצמוד או בסמוך למטבחים עצמם ישנם גם חדרי קירור עצומים ובהם מאוחסנים כל חומרי הגלם שזקוקים לשמירה בקור, וכן מחסנים שבהם מאוחסנים שאר חומרי הגלם שמהם יופקו המנות השונות, כלומר אלה שנשמרים היטב גם בטמפרטורת החדר. בכל מקום שכזה ישנו צורך במדפים, וזאת על מנת שאחסון הפריטים השונים יתבצע באופן נוח, שליפת כל פריט ופריט בשעת הצורך תהיה פשוטה ומהירה כך שהיא לא תעכב את העבודה. כמובן שגם לשמירה על סטריליות והיגיינה ישנה חשיבות רבה, בין אם מדובר על המקומות שבהם מאוחסנים פריטי מזון ובין אם אלו הם המדורים שבהם מטופל מזון ומיוצרים מאכלים.

מדפים מפלסטיק

בכל ההיבטים הנ"ל פתרונות מידוף מפלסטיק מצטיינים. סיבה טובה נוספת לבחור מדפים למטבחים תעשייתיים שעשויים מפלסטיק היא התחזוקה הקלה והפשוטה שלהם. כדאי לזכור שעבודה במטבח היא כאמור אינטנסיבית מטבעה, ועל-מנת שהתחזוקה של פתרונות המידוף לא תצריך שעות עבודה רבות יתר על המידה, כדאי לבחור מדפים למטבח שקל לנקות  - כלומר מדפי פלסטיק שפשוט שולפים אותם ממקומם, מכניסים למדיח או לכיור, ושוטפים חיש קל. רצוי גם שהייבוש יהיה מהיר.

יתרון משמעותי שלישי של מדפים למטבח תעשייתי שעשויים מפלסטיק, ובפרט כשמדובר על מדפים לשטיפת כלים או מדפים לחדרי קירור הוא העמידות שלהם בפני חלודה, כך שהם ימלאו את תפקידם לאורך שנים רבות ללא בעיות.

סוגי מדפי פלסטיק למטבחים תעשייתיים

כשמחפשים מדפים למטבח תעשייתי כדאי לדעת שישנם מספר סוגים אפשריים בהתאם לפתרון המידוף הדרוש. סוג אחד הוא מדפים קונזוליים שמיועדים לתלייה. מדפים אלה נתלים על הקירות מעל לעמדות העבודה השונות ומייצרים שטח אחסון חיוני נוסף מבלי להפריע לעבודה השוטפת על משטח העבודה עצמו.

סוג אחר הוא מדפים לאחסון תבניות גסטרונום שזקוקות לייבוש מהיר על-מנת שניתן יהיה לשוב ולהשתמש בהן תוך זמן קצר ככל האפשר ולאפשר התנהלות יעילה.

דרישות משרד הבריאות

כשמחפשים מדפים למטבח תעשייתי או מדפים למחסן חשוב לקחת בחשבון את דרישות משרד הבריאות – למשל הגבהה שמייצרת מרחק מהרצפה של 30 ס"מ – וכן את הצורך ביציבות מרבית. כאמור העבודה במטבחים המוסדיים אינטנסיבית, דבר שעלול לגרום לתקלות וחוסר תשומת לב, ובהתאם נדרשת מקסימום יציבות ועמידות של פתרונות המידוף.

מערכות מידוף מודולריות

דגש חשוב נוסף בבחירת פתרונות מידוף למטבחים תעשייתיים ולמחסנים הוא המודולריות. חשוב לזכור שדרכי ההתנהלות במקומות מסוג זה מחייבות גמישות מרבית, ובאופן כללי העולם בימינו מתגמל מאוד התנהלות סתגלנית למציאות משתנה. מערכות מידוף מודולריות מאפשרות התאמה מהירה ונוחה של פתרונות האחסון, הן בחדרי הקירור והן במחסנים של הסחורה היבשה (שימורים, קטניות וכו'), וגם יצירת שינויים במדפים שהותקנו במדורי העבודה במטבחים. המודולריות הינה יתרון יקר ערך, וכדאי לזכור זאת כשמחפשים מדפים למטבח תעשייתי.

מדפים מאווררים או מדפים מלאים

בחירה נוספת לגבי מדפים למחסן או למטבח היא בין מדפים מאווררים לבין מדפים מלאים, בחירה שנעשית בהתאם לצרכים הספציפיים בכל מטבח ובכל מדור באותו מטבח. אופציות נוספות הן היכולת לקבע מדפים אל קיר וכן רגליים מתכווננות. כשרוכשים מערכות מידוף למטבח תעשייתי או למחסנים כאלה ואחרים, כדאי לבצע את הקנייה אצל יצרן מנוסה במיוחד בתחום זה. הסיבה לכך היא שיצרנים בעלי ניסיון וידע רחב מספקים לא רק מדפים איכותיים במיוחד אלא גם המלצות יקרות ערך – למשל לגבי הסידור המיטבי של המדפים, כשבין האפשרויות צורת האות ח', צורת ר', שורת מדפים וישנה גם האופציה של פינה ללא עמוד כדי לא לבזבז שטח ולהבטיח אחסון אופטימלי.

אולי יעניין אותך גם

מדפים לחנויות ועסקים

מדפים למטבח

מדפי פלסטיק – מושלמים למטבח או למחסן
5 (100%) 1 vote

Comments are closed.