09-8919404

טלפון:

חסנים – גם אלה שבבנייני המגורים, גם אלה המשמשים מוסדות ציבור כמו למשל בתי חולים וגם אלה שמהווים חלק מבית עסק (למשל מחסן חומרי גלם במסעדה או מחסן סחורה מוכנה להפצה במפעל) – הם פתרון פרקטי להפליא, שחוסך בלגן ובעיקר מייעל מאוד את ההתנהלות בכל מקום. מצד שני, לפעמים הכלל “רחוק מהעין רחוק מהלב” גורם לכך שלא תוקדש מספיק תשומת לב למחסן, ולכן הוא לא יספק את מלוא התועלת האפשרית. מאחר שמדובר בשטח יקר ערך, מומלץ לתכנן אותו באופן מושכל ובפרט לבחור נכון את המדפים למחסן.

הסוגים העיקריים של מדפים למחסניםeduardo-soares-vCCWqUr5Y2k-unsplash

החלוקה העיקרית של מדפים למחסן היא לפי החומר שממנו הם מיוצרים. הסוגים הנפוצים ביותר הם מדפי מתכת, מדפי עץ ומדפי פלסטיק.

לכל אחד מהסוגים גם יתרונות וגם חסרונות, ולכן כדאי להכיר את כולם וכך לזהות מהי האופציה האופטימלית בהתאם לשימוש שלכם במדפים.

כושר נשיאה מרבי

הפרמטר הראשון לפיו בוחרים פתרון מידוף למחסן הוא כושר הנשיאה, כלומר המשקל המקסימלי שהמדפים יכולים לשאת עליהם.

בהתאם השלב הראשון בבחירת המדפים הוא אפיון צרכים מדויק. מדפים חזקים יותר הם בדרך כלל גם מדפים יקרים יותר, ואין טעם לשלם סכום גבוה עבור מדף שבכל מקרה יונחו עליו פריטים קלי משקל, ומצד שני אם המדפים לא יצליחו לעמוד בעומס ויקרסו החיסכון הכספי יתגלה כמובן כהפסד משמעותי.

המדפים החזקים ביותר הם אלה העשויים מתכת, מדפי פלדה למחסן כבר מבטיחים כושר נשיאה גבוה במיוחד. מדפים למחסן מפלסטיק הם בעלי כושר הנשיאה הנמוך ביותר. בנוסף חשוב לוודא שהרוחב והעומק של המדף מספיק גדולים כדי לאחסן עליהם בנוחות וביציבות את הפריטים הרלוונטיים מבחינתכם.

עמידות

גם בפרמטר הזה למדפי מתכת למחסן יש עדיפות של ממש על פני הפלסטיק, ולמעשה גם על פני מדפים מעץ. המתכת, ובפרט כשהיא איכותית ועוברת תהליכי עיבוד מתאימים, עמידה גם כשבמחסן שוררת לחות גבוהה ולא מתרגשת גם מטמפרטורות גבוהות. הפלסטיק לעומת זאת רגיש לחום ואילו עץ, בהיותו חומר טבעי, פגיע למזיקים שונים ומחייב תחזוקה משמעותית יחסית.

timelab-pro-_4XiFzGNRTw-unsplash

אסתטיות

אסתטיות היא כמובן עניין של טעם. בכל מקרה אמנם מדפי עץ נחשבים בדרך כלל ליפים ביותר, אבל בזכות חומרים מתקדמים ושיטות ייצור חדשניות ניתן למצוא גם מדפי מתכת מגולוונים בשלל צבעים, מדפי פלסטיק שובי לב ובעצם מענה מדויק לכל העדפה אסתטית. בכל מקרה ההמלצה היא להעניק משקל משמעותי יותר לפן הפרקטי, גם מפני שעל המדפים מונחים פריטים שונים שמסתירים אותם וגם משום שהם ממילא ממוקמים במחסן.

מודולריות

המרכיב החשוב ביותר בתכנון מערכת מידוף למחסן מכל סוג שהוא הוא הגמישות.

הסיבה לכך היא שצרכי האחסון בכל מקום משתנים, ובמקרים רבים בקצב מהיר למדי. בהתאם רק מערכת שניתן לשנות בה בקלות וביעילות את הגובה של כל מדף, ובמידת הצורך גם את המבנה שלה, מבטיחה ניצול מיטבי של שטח המחסן בכל נקודת זמן ומאפשרת לכם לאחסן את כל הפריטים בנוחות.

בנוסף, כשהמערכת מודולרית קל יותר להתאים אותה למאפיינים הספציפיים של המחסן, כולל במצבים שבהם ישנם אילוצים הנדסיים שונים. כשמתכננים את מיקום המדפים חשוב לזכור שאחד הדגשים הקריטיים בשימוש יעיל במחסן הוא גישה נוחה לכל פריט, בהתאם לתדירות האחסון והשליפה של הפריטים בכל חלק של המערכת.

מומלץ לרכוש מדפים למחסן דרך חברה בעלת ניסיון רב בתחום. חברה שכזו יכולה גם להבטיח מדפים איכותיים במיוחד וגם לספק ייעוץ יקר ערך שיעזור לכם ליהנות מאחסון יעיל ומשתלם להפליא.

מדפים - יוליוס הנדסה

נשמח אם תדרגו :)