09-8919404

טלפון:

האבולוציה של המין האנושי, כידוע, מבוססת על גמישות. היכולת של מין ביולוגי מסוים להתאים עצמו לסביבה משתנה, אותה הסתגלות אבולוציונית מפורסמת, היא זו שמבטיחה את הישרדותו של אותו מין ואף את שגשוגו, בעוד מי שלא מתאפיין בגמישות נעלם בסופו של דבר מן העולם גם אם הוא עצום בגודלו (כמו הדינוזאורים), יפה תואר (כמו הפנדה האדום, שחביבותו הפכה אותו לטרף קל לבני האדם) או חכם להפליא (כמו הגורילה המערבית, שנמצאת מסיבות שונות בסכנת הכחדה חמורה).
גם כשמדובר על פתרונות מידוף, גמישות הינה קריטית. כמעט כל העסקים בימינו פועלים בסביבה תחרותית מאוד, ועל כן כל התנהלות שאינה הכי יעילה שאפשר מציבה סימן שאלה משמעותי על עתידם, ובוודאי שעסק שלא מצליח לאחסן מקסימום פריטים במינימום עלות לא יצליח לממש את מלוא הפוטנציאל שלו ולמקסם את הרווחים.
המפתח לפתרון אחסון גמיש שמאפשר לעסק להסתגל לכל שינוי במציאות העסקית, בין אם כזה שמתרחש באופן כללי בשוק שבו הוא פועל ובין אם כזה הרלוונטי לו עצמו, הוא מדפים מודולריים.

העיקרון של המדפים המודולריים פשוט: מדובר במדפים שניתן להתאים אותם, בקלות ובמהירות, למגוון רחב של מצבים וכשצרכי האחסון משתנים ביחס לעבר. בנוסף חשוב שפתרון המידוף יאפשר גישה נוחה ויעילה לכל פריט ופריט, בהתאם למידת הביקוש לכל אחד מהם בכל נקודת זמן, ועוד מרכיב בלתי נפרד מכל פתרונות האחסון הוא הקפדה על בטיחות מקסימלית, הן בעת אחסון הפריטים והן בעת שליפתם לצורך שימוש בהם (בין אם מדובר בחומרי גלם, בין גם בציוד שאיתו עובדים ובין אם במוצרים מוגמרים).

מידוף מודולרי – גם לאחסנה קלה וגם לאחסנה כבדה

מדפים מודולריים מתאימים הן לאחסנה של פריטים קלים (יחסית כמובן) והן לאחסון פריטים כבדי משקל.
מדפים לאחסנה קלה מתאימים לסחורה שמשקלה הוא כמה עשרות או מאות קילוגרמים, לרוב עד חצי טון. מדפים אלה משמשים בעיקר משרדים וארכיונים, וכן מעבדות ועוד מקומות שזקוקים לפתרון אחסון עבור קלסרים, ספרים וכו'. בדרך כלל במקרים אלה אין צורך בכלים לצורך שליפת הפריטים המאוחסנים.
מדפים לאחסנה כבדה מיועדים למקרים שבהם נדרשת יכולת לשאת משקל כבד, של בין טון ל-5 טון. בדרך כלל תמצאו את המדפים המודולריים מהסוג הזה במפעלים שבהם מאוחסנים חומרי גלם כבדים, ובחלק מהמקרים מתלווה למידוף גם מלגזה לצורך שליפה נוחה וקלה של הפריטים.

תכנון קפדני של פתרונות מידוף = בטיחות מרבית

כשבוחרים מדפים באופן טבעי השיקולים המרכזיים הם האפשרות לאחסן מקסימום פריטים במינימום עלות, והיעילות של שליפת כל פריט בעת הצורך.
אבל לצד שיקולי היעילות, שכאמור הינם קריטיים מבחינת יכולת ההסתגלות של העסק למציאות עסקית משתנה (ובעולם של ימינו היא משתנה לעתים קרובות, כמעט בכל תחום ותחום), חשוב מאוד לא להזניח פן קריטי נוסף: הבטיחות.
בהתאם חובה לתכנן את פתרונות המידוף, ובפרט כשהם כוללים מדפים מודולריים, מתוך מחשבה ותשומת לב לממשק שבין המדפים לבין בני האדם שמאחסנים עליהם פריטים, שולפים את הנחוץ להם ומשנים את מיקום וגובה המדפים כשנוצר צורך בהתאמתם מחדש.

נשמח אם תדרגו :)

Comments are closed.