09-8919404

טלפון:

כל עסק, כמעט, משתמש במגוון רחב של פתרונות לאחסון – חנויות, למשל, מאחסנות בשטחן את הפריטים שהן מוכרות (בין אם במרחב המשמש גם לתצוגה ושאליו מגיעים הלקוחות ובין אם במחסן שם בדרך כלל ישנן כמויות גדולות יותר של כל פריט). מסעדות מאחסנות את כל חומרי הגלם המשמשים להפקת המנות שהן מציעות לסועדים אצלן, משרד זקוק לשטחי אחסון בעיקר עבור ניירת וקלסרים שכן גם אם בימינו ניתן לבצע מגוון עצום של פעולות דרך האינטרנט עדיין בתחומים רבים נדרש גם הנייר הפיזי, וכמובן שמפעלים זקוקים לפתרון אחסון מקצועי במיוחד עבור חומרי הגלם שהם נעזרים בהם.

תכנון פתרונות אחסון חייב להתבצע תוך השקעת מחשבה מעמיקה, שכן בימינו עלותו של כל מטר מרובע גבוהה מאוד, ובהתאם פתרון אחסון לא יעיל מספיק עלול לעלות לנו ביוקר, ולגרום להוצאות כספיות מיותרות שפוגמות ברווחיות.

סוף מעשה במחשבה תחילה

האמרה המיוחסת לחז"ל, "סוף מעשה במחשבה תחילה", נכונה ברוב תחומי החיים וכמובן שגם כשמחפשים פתרונות אחסון יעילים כדאי להתנהל על פיה.

בפרט רצוי לבחון היטב מה חובה לאחסן ועל מה אפשר לוותר (עצה שכמובן תקפה לא רק עבור בתי עסק אלא גם עבור הארונות הפרטיים בבתים, שגם בהם מאוחסנים במקרים רבים פריטים שכבר לא משמשים את בני הבית), ובהתאם אילו פתרונות אחסון יהיו היעילים ביותר – מדפים, מגירות, תאים וכו'.

אחת האפשרויות המומלצות היא אחסון מודולרי, כלומר פתרון שמאפשר גמישות מרבית לבעל העסק שיכול בזכות המודולריות לאחסן כל מלאי שהוא וגם שינויים משמעותיים מבחינת הרכב הפריטים המאוחסנים לא יוצרים צורך בשטח אחסון נוסף.

ביטחון ובטיחות

עוד מרכיב שחשוב לתת עליו את הדעת כשמתכננים פתרונות אחסון לעסקים הוא הביטחון והבטיחות.

ראשית יש לוודא כי לגורמים זרים אין גישה אל הפריטים השונים – בין אם מדובר בחומרי גלם יקרי ערך ובין אם במסמכים שאנחנו לא רוצים שייחשפו לעיניים עוינות.

כמו כן חשוב לוודא כי פתרונות האחסון לא מגבירים את רמת הסיכון להתרחשות דליקות, תאונות וכו'.

פתרונות חיצוניים

אופציה נוספת היא פתרונות אחסון חיצוניים – כלומר להוציא אל מחוץ לעסק חלק מהפריטים המאוחסנים.

כשמדובר במשרד שהיקף הפעילות בו נרחב מאוד ותוך זמן קצר יחסית מצטברים הררי מסמכים ושורות ארוכות של קלסרים מתפקעים, ניתן להעביר את אלה שאינם משמשים לפעילות השוטפת אלא יש לשמור אותם לצרכים אחרים (בעיקר מטעמי תיעוד) לארכיון. בהקשר זה כדאי לדעת שהחברות המציעות שירותי ארכיב נמצאות בתחרות של ממש ביניהן כך שניתן למצוא פתרון אחסון איכותי במחיר תחרותי.

גם המחסנים הרבים שהוקמו במושבים שפזורים ברחבי הארץ, כולל באזור המרכז, מציעים פתרונות לאחסון יעיל, נוח וזול של פריטים שונים, כשגם בתחום זה התחרות עזה יחסית (שכן במושבים רבים מתקשים החברים להתפרנס מחקלאות ועל כן מחפשים אפיקי הכנסה אחרים) וניתן למצוא פתרונות טובים במחירים נמוכים.

אולי יעניין אותך מידע נוסף:

פתרונות אחסון לעסקים
5 (100%) 1 vote

Comments are closed.