09-8919404

טלפון:

בשנים האחרונות אנחנו מקדישים יותר ויותר תשומת לב לעיצוב הבית, כולל לפרטים הקטנים (שגם להם, כידוע, השפעה גדולה על התוצאה הסופית) ודוגמה לכך היא פתרונות המידוף.

אמנם לא מדובר בהחלטות כבדות משקל כמו איזה סלון לרכוש, האם לשפץ את חדר האמבטיה או באילו גוונים לצבוע את קירות חדר השינה, אולם גם כך מוקדשות לא מעט מחשבות לבחירה מושכלת של המדפים, הן בפן האסתטי והן בפן הפרקטי.

בפרט כדאי לתת את הדעת על המידוף בחדרי הילדים, שבהם מתווסף עוד פרמטר כבד משקל – הבטיחות (כמובן שגם מדפי המטבח ובעצם בכל חדר ומרחב חייבים להיות בטיחותיים, אולם מטבע הדברים בחדרי הילדים חשיבותו של פרמטר זה מתעצמת).

איך להבטיח מדף בטוח לחלוטין?

הבטחת שלומם של הילדים היא אחת המטרות החשובות ביותר עבור כל ההורים, ואך טבעי הוא שגם כשבוחרים מדפים לחדרים שלהם המחשבה הראשונה תהיה איך מבטיחים שאף ילד לא ייפגע מאף מדף.

על מנת שכך יהיה, יש להתייחס למספר דגשים

  • מדף עם פריטים נחשקים יש למקם במיקום נגיש עבור הילד ובגובה שמאפשר לו להגיע אליהם (ובפרט כשמדובר בפעוטות) – מדפים גבוהים שעליהם בובה אהובה או צעצוע שהילד אוהב במיוחד עלולים לפתות את הילד לעלות על פריט כזה או אחר כדי להגיע אליהם, גם כשההורים לא בסביבה, והתוצאה עלולה להיות נפילה כואבת.
  • לא להעמיס יתר על המידה על אף מדף – כדי שלא תהיה סכנת קריסה של המדף עם כל מה שעליו.
  • התקנה מקצועית – אמנם באופן עקרוני כמעט כל אדם יכול להתקין בכוחות עצמו פתרונות מידוף ביתיים בסיסיים, אולם כשמדובר במדף בחדר ילדים אל תעשו זאת אלא אם כן אתם סמוכים ובטוחים שההתקנה תהיה מקצועית לחלוטין.
  • אם המדף הוא במיקום שהילד יכול להגיע אליו, כדאי להקפיד על פינות מעוגלות, כך שגם אם יתרחש מפגש לא מתוכנן של הילד עם המדף הוא לא יסתיים בפגיעה קשה.

כמה מדפים כדאי להתקין בחדר ילדים?

רוב ההורים מתקשים להכיל בלגן בחדרים של הילדים שלהם ומעדיפים כמה שיותר פתרונות אחסון מכל הסוגים (מגרות, מתקנים ייעודיים לשמירת צעצועים כולל כאלה שניתן לתלות מהתקרה, כוורות, שידות ועוד).

מבחינה זו כל מדף הוא ברכה שכן הוא מאפשר למקם חלק מהפריטים במקום משלהם ולא זרוקים על הרצפה. מצד שני כמות גדולה של מדפים, גם אם הם יפים לכשעצמם, עלולה ליצור עומס יתר ויזואלי, כך שכדאי לא להרבות בכך.

אילו צבעים מתאימים למדף בחדרי ילדים?

הפן האסתטי של פתרונות המידוף בחדרי הילדים חשוב אף הוא כמובן, וכדי להבטיח גם מקסימום יופי בנוסף לבטיחות ולפרקטיות, כדאי להעדיף גוונים חמים ושמחים – ממשפחות האדומים, הכתומים, הסגולים וכו'.

גם הגוונים השונים של הירוק והכחול יוסיפו חן רב לכל חדר ילדים וגם אנרגיות מרגיעות (שעשויות להיות חיוניות מאוד בחלק מהמקרים…) ובכל מקרה כדאי לשתף את הילדים בבחירת הצבעים, בהתאם לגילם כמובן.

איך לבחור מדפים לחדרי ילדים?
5 (100%) 1 vote

Comments are closed.