09-8919404

טלפון:

כשמחפשים מדפים למחסן, האפשרויות רבות ומגוונות. אם הפרמטר העיקרי לבחירה הוא מחיר נמוך, מן הסתם האופציה המועדפת היא מדפי פלסטיק, במחסנים שבהם מושם דגש על עיצוב ועל חומר שכולו הרמוניה נעימה סביר להניח שתמצאו מדפי עץ – וכשזקוקים למדפים עמידים וחזקים, בוחרים באופציה של מדפי מתכת.
.
מתכת היא למעשה שם כולל למגוון רב למדי של חומרים. ביניהם העופרת, הנחושת, הנירוסטה, הבדיל והפלטינה וישנן עוד מתכות, אבל כשמדובר על מדפי מתכת למחסן האפשרויות הנפוצות הן שתיים – מדפי ברזל ומדפי אלומיניום.

מרשימים מכל הבחינות – מדפי אלומיניום

במהלך תכנון מחסן ביתי (או כל מחסן אחר – למשל מחסן של עסק, מחסן במפעל וכו') בדרך כלל האסתטיקה נדחקת לשוליים והפרמטרים החשובים כשצריך להחליט החלטות שונות הם יעילות, עמידות, חוסן וכו'.

מבחינה זו העובדה שמדפי אלומיניום הם פריטים נאים לעין אולי פחות משמעותית, אבל מצד שני העין תמיד נמשכת לדברים יפים כך שבסופו של דבר גם החזות הנאה של מדפים מאלומיניום מהווה יתרון.

עוד לפני כן, מדפי אלומיניום שהם כאמור מדפי מתכת, נהנים מיתרונו פרקטיים רבים: מצד אחד מדובר במדפים שהמשקל שלהם נמוך, ומצד שני כושר הנשיאה שלהם גבוה שכן החזות הקלילה שלהם מטעה והם בהחלט יכולים לשאת על גבם גם פריטים כבדים.

עוד יתרון הוא החוסן הרב: אלומיניום חסין בפני חמצון וכן בפני קורוזיה, ובזכות היותו נוח לעיבוד גם המחיר של מדפי האלומיניום ידידותי למשתמש – כך שקל להבין מדוע מדובר בחומר גלם כל כך פופולרי (שניתן למצוא כמעט בכל מקום בחיינו: תריסים, חלונות, פחיות שתייה, חלקי מטוסים ועוד).

למשימות כבדות משקל – מדפי ברזל

סוג נוסף של מדפי מתכת למחסן הוא מדפי ברזל.

אמנם ברוב המקרים המחסנים נסתרים מן העין, כך שאין צורך להשקיע יותר מדי במראה שלהם שהרי ממילא היחידים שרואים אותם הם אנחנו, וגם זאת לפרקי זמן קצרים רק כדי להוציא פריטים שאנחנו זקוקים להם או לאחסן פריט כזה או אחר, אבל גם כך אי אפשר להתעלם מהרושם שיוצר הברזל (רושם שונה לגמרי כמובן מזה של האלומיניום) – האנרגיות שהברזל משרה סביבו הן של חוזק, מסיביות ועוצמה.

מדפי ברזל הם גם הפתרון הנכון כשאנחנו רוצים לאחסן במחסן הביתי פריטים כבדים במיוחד, שעבורם רק העוצמה של הברזל מבטיחה שהמדפים לא יקרסו תוך זמן קצר, וכמובן במפעלים ובעסקים.

איך לבחור מדפי מתכת למחסן?

לא משנה איזה סוג של מתכת מתאימה במיוחד לצרכים שלנו, בכל מקרה בחירת מדפים למחסן חייבת להתבסס על מספר פרמטרים ובראשם ממדי המחסן.

באופן כללי תכנון מחסן כדאי שיתבצע על סמך הכלל של חז"ל, "סוף מעשה במחשבה תחילה" – לאחר מדידה מדויקת של המחסן ואפיון הצרכים שלנו, כלומר מה אנחנו רוצים לאחסן בו, נוכל לדעת כמה מדפים אנחנו צריכים, מה יהיה הגודל של כל מדף וגם איך הכי כדאי לארגן את המחסן כך שמצד אחד נוכל לאחסן בו מקסימום פריטים ומצד שני עדיין תישמר גישה נוחה ומהירה לכל הפריטים או לפחות לרובם.

עוד המלצה היא להעדיף מדפי מתכת מודולריים, כלומר כאלה שניתן לכוונן את הגובה שלהם בקלות ובנוחות, כדי שנוכל להתאים אותם בכל מצב גם אם הצרכים שלנו משתנים.

נשמח אם תדרגו :)

Comments are closed.