09-8919404

טלפון:

תכנון פתרונות אחסון למחסני מזון מחייב תשומת לב מיוחדת, שכן בנוסף לצורך ביעילות – כלומר אחסון שיאפשר לנו להגיע לכל פריט שאנחנו זקוקים לו במהירות ובפשטות – חשוב מאוד להקפיד על תנאי האחסון כך שפריטי המזון השונים לא יינזקו.

מדפים רחבים במיוחד

המלצה אחת למי שמחפש מדפים למחסן מזון היא להעדיף מדפים רחבים במיוחד. אם במחסנים אחרים ניתן להשתמש במדפים שהם יותר עמוקים מאשר רחבים, הרי שבכל הקשור לאחסון מזון מדפים רחבים – במידת האפשר, כמובן, בהתאם למאפיינים הפיזיים של המחסן שעבורו יש צורך במדפים – מבטיחים גישה נוחה לכל פריט ופריט וגם ידיעה ברורה של מצב המלאי בכל רגע ורגע.

כשמדובר במזווה ביתי, אגב, כדאי להכין רשימה של הפריטים הנמצאים על כל מדף. אפשר להדביק את הרשימה על הדלת הפנימית של המזווה או לשמור אותה בסמארטפון (וכמובן לעדכן בהתאם לשינויים), וכך לקבל תמונת מצב מלאה ומעודכנת גם מבלי להתחיל להזיז פריטים ולבזבז זמן רב.

כיצד אור, חום ולחות משפיעים על מזון?

מרכיב חשוב נוסף במהלך תכנון מדפים למחסן מזון הוא מידת החשיפה של פריטי המזון לאור, חום ולחות. כמובן שכל סוג מזון מושפע באופן שונה מהתנאים הסביבתיים, וחשוב להתאים את פתרון האחסון לסוגי המזון הספציפיים שאותם אתם מאחסנים, אבל ככלל לחות היא אויב ערמומי ומסוכן עבור סוגים רבים של פריטי מזון, וכך גם חשיפה רבה מדי לאור ושהות במקום שהטמפרטורה בו גבוהה במיוחד.

על מנת להימנע מחשיפה מופרזת ללחות כדאי למקם את המדפים בסביבה יבשה – למשל לא ליד כיורים או מדיחי כלים ואפילו לא ליד קירות שעוברים בהם צינורות. אם אין ברירה חשוב לוודא לעתים קרובות שאין שום נזילה באותם צינורות.

לגבי חשיפה לאור, רצוי מאוד למקם מדפים במחסן מזון כך שלא יהיו בטווח ההגעה של קרני שמש ישירות ובאופן כללי מומלץ להעניק לאותם פריטי מזון שרגישים במיוחד לאור סביבה אפלולית. הגורם הסביבתי השלישי שיש להתחשב בו הוא חום – זוהי סיבה טובה נוספת להגן על פריטי מזון, ובפרט על אלה הרגישים במיוחד, מחשיפה ישירה לשמש, ובנוסף יש לוודא כי הטמפרטורה במחסן אינה גבוהה מדי (כשכמובן שפריטים שזקוקים לקירור יש לאחסן בתנאים מתאימים, על גבי מדפי נירוסטה שמתאימים במיוחד לחדרי קירור והקפאה).

מודולריות

עוד נושא שיש לתת עליו את הדעת כשמתכננים פתרונות אחסון למחסן מזון הוא מידת המודולריות: מדפים למחסן מזון שאפשר לכוונן את הגובה שלהם מאפשרים יעילות גבוהה במיוחד ושמירת מקסימום פריטים בשטח נתון.

אופציה אחרת היא מידוף נייד, כלומר מערכות מדפים שאפשר להעביר ממקום למקום בקלות ובמהירות. כמובן שבמקרה זה חשוב להקפיד כי המערכות מסוגלות לשאת משקלים כבדים בבטחה, וכן להקפיד על השארת מרווחים מספיקים בין המדפים כדי שתהיה גישה נוחה לכל אחד מהם בכל מצב.

נשמח אם תדרגו :)

Comments are closed.