09-8919404

טלפון:

פתרונות מידוף ואחסון למטבח גינה

יולי 18, 2018

 אם יש לכם מטבח גינה אתם לבטח חווים את איכות החיים הנלווית לבישול מחוץ למטבח הביתי, קרוב לאורחים, בלי לרוץ פנימה החוצה עם הכלים והאוכל. יחד עם זאת, כדי שהשימוש בו יהיה נוח, מטבח גינה צריך להיות מאובזר, עם דגש על פרקטיקה ועל חומרים העמידים בפני שינויים במזג אוויר.

הטבע ליד הבית

תרבות האירוח שמאפיינת אותנו יוצאת גם אל מחוץ לבית וניצול הגינה לאירוח הפך לדבר מבוקש, כשהתגלו היתרונות הרבים בהקמת מטבח גינה. הוא מאפשר חוויית אירוח נוחה יותר, מסוגננת יותר ובהחלט קלה יותר לתפעול, אם יודעים כיצד לאבזר אותו באמצעים ופתרונות האחסון הנכונים.

על מנת שניצל יהיה לנצל את השטח הפתוח הסמוך לבית בצורה המרבית וליהנות מהטבע תוך כדי בישול ואירוח, חשוב לדעת לתכנן נכון את השטח שהוקצה לבניית מטבח גינה, כדי להקל על האירוח וכדי שתוכלו לאחסן במקום את כל הנדרש לכם בעת הבישול וההגשה. דמיינו איך היה נראה המטבח הביתי לו לא היה בו שטח אחסון בארונות ומדפים?

תכנון נכון ותוצאות אפקטיביות

מטבח גינה דורש תכנון מוקדם של השטח שתרצו להקצות עבורו, לרוב במום נוח ולא חשוף מדי לשמש, עם אמצעי הצללה ותאורה סמוכים ובעיקר עם מדפים ומקומות אחסון שיתאימו לשטח הקטן, מאחר ושטח מטבח גינה הוא קטן בהרבה משטחו של מטבח ביתי.

שם המשחק: עמידות

חומר הגלם ממנו עשוי מטבח גינה צריך להיות עמיד לתנאי מזג האוויר המשתנים, החל משמש חמה ועד לגשמים ורוחות. הפתרונות הטובים ביותר הם מברזל, נירוסטה או מתכת שאינם נשחקים בקלות וניתן להקים אותם בקלות בצורת מדפי אחסון, משטחי עבודה ומקומות אחסון לכלים השונים המשמשים אתכם בעת השימוש במטבח הגינה.

סוגי המטבחים הקיימים היום בשוק הם רבים, ביניהם מטבחים מובלים המגיעים כיחידה אחת, מטבחים שמורכבים ממספר יחידות מודולריות ועוד. מומלץ להתאים את המטבח לגודל הגינה, לאופי ולגוונים שלה ולתנאי המקום.

אם מדובר בשטח חצר או גינה קטנה, ניתן להסתפק ביחידת בישול קטנה ופונקציונלית ובה כיור, משטח עבודה וגריל, עם דגש על מדפי או רשתות אחסון.

אולם כאמור, ומאחר ומדובר בפרויקט הדורש תכנון ומחשבה ואמור לשרת אתכם לאורך זמן, חשוב מאד לבחור בחומרים העמידים בתנאי מזג אוויר משתנים וללכלוך המגיע מהחוץ, כמו גם התמודדות עם רטיבות, קורוזיה ושומן. ניתן לעשות שימוש בחומר גלם איכותי אחד, או לשלב בין מספר חומרים, בהתאמה לסביבת הגינה בה הוא ממוקם.

דגש על הנוחות

חשוב לזכור כי מטבח גינה אמור לשמש אתכם בזמן בו אתם שוהים בחוץ ועליו להיות נוח ופונקציונלי ממש כמו המטבח הביתי, גם אם הוא קטן יותר. לכן השקיעו במדפים איכותיים, בפתרונות אחסון חכמים ואפילו בעגלת שירות חזקה ונוחה. כמובן שחשוב שלא לוותר על פונקציות בסיסיות כמו כיור, חיבור לגז תנור ומשטח עבודה נוח.

מדפי פלסטיק – מושלמים למטבח או למחסן

יולי 16, 2018

מדפי פלסטיק הם פתרון יעיל להפליא שמתאים הן למטבחים תעשייתיים, הן למטבחים מוסדיים מכל הסוגים והן למחסנים בכל גודל שהוא. יתרונות מערכות מידוף אלה רבים ומשמעותיים, ועל-מנת למצות את הפוטנציאל של מדפים למטבח או למחסן מפלסטיק חשוב לבחור אותם באופן מושכל וכן לרכוש אותם אך ורק מיצרנית בעלת ניסיון רב ומוניטין מרשימים.

היתרונות של מדפי הפלסטיק במטבחים

מטבחים, ובפרט אלה התעשייתיים והמוסדיים, הם מקומות שבהם מתבצעת עבודה אינטנסיבית מאוד, במשך שעות רבות מדי יום. על-מנת שהעבודה תוכל להתבצע ביעילות נדרש תכנון מדויק של כל המדורים השונים במטבחים אלה: מדור שטיפת הכלים, מדור שטיפת פירות וירקות, מדור טיפול בבשר ובדגים (חומרי גלם שעקב רגישותם הגבוהה מחייבים טיפול מוקפד במיוחד), אזור הכנת סלטים, מתחם אפייה ועוד. במקרים רבים בצמוד או בסמוך למטבחים עצמם ישנם גם חדרי קירור עצומים ובהם מאוחסנים כל חומרי הגלם שזקוקים לשמירה בקור, וכן מחסנים שבהם מאוחסנים שאר חומרי הגלם שמהם יופקו המנות השונות, כלומר אלה שנשמרים היטב גם בטמפרטורת החדר. בכל מקום שכזה ישנו צורך במדפים, וזאת על מנת שאחסון הפריטים השונים יתבצע באופן נוח, שליפת כל פריט ופריט בשעת הצורך תהיה פשוטה ומהירה כך שהיא לא תעכב את העבודה. כמובן שגם לשמירה על סטריליות והיגיינה ישנה חשיבות רבה, בין אם מדובר על המקומות שבהם מאוחסנים פריטי מזון ובין אם אלו הם המדורים שבהם מטופל מזון ומיוצרים מאכלים.

מדפים מפלסטיק

בכל ההיבטים הנ"ל פתרונות מידוף מפלסטיק מצטיינים. סיבה טובה נוספת לבחור מדפים למטבחים תעשייתיים שעשויים מפלסטיק היא התחזוקה הקלה והפשוטה שלהם. כדאי לזכור שעבודה במטבח היא כאמור אינטנסיבית מטבעה, ועל-מנת שהתחזוקה של פתרונות המידוף לא תצריך שעות עבודה רבות יתר על המידה, כדאי לבחור מדפים למטבח שקל לנקות  - כלומר מדפי פלסטיק שפשוט שולפים אותם ממקומם, מכניסים למדיח או לכיור, ושוטפים חיש קל. רצוי גם שהייבוש יהיה מהיר.

יתרון משמעותי שלישי של מדפים למטבח תעשייתי שעשויים מפלסטיק, ובפרט כשמדובר על מדפים לשטיפת כלים או מדפים לחדרי קירור הוא העמידות שלהם בפני חלודה, כך שהם ימלאו את תפקידם לאורך שנים רבות ללא בעיות.

סוגי מדפי פלסטיק למטבחים תעשייתיים

כשמחפשים מדפים למטבח תעשייתי כדאי לדעת שישנם מספר סוגים אפשריים בהתאם לפתרון המידוף הדרוש. סוג אחד הוא מדפים קונזוליים שמיועדים לתלייה. מדפים אלה נתלים על הקירות מעל לעמדות העבודה השונות ומייצרים שטח אחסון חיוני נוסף מבלי להפריע לעבודה השוטפת על משטח העבודה עצמו.

סוג אחר הוא מדפים לאחסון תבניות גסטרונום שזקוקות לייבוש מהיר על-מנת שניתן יהיה לשוב ולהשתמש בהן תוך זמן קצר ככל האפשר ולאפשר התנהלות יעילה.

דרישות משרד הבריאות

כשמחפשים מדפים למטבח תעשייתי או מדפים למחסן חשוב לקחת בחשבון את דרישות משרד הבריאות – למשל הגבהה שמייצרת מרחק מהרצפה של 30 ס"מ – וכן את הצורך ביציבות מרבית. כאמור העבודה במטבחים המוסדיים אינטנסיבית, דבר שעלול לגרום לתקלות וחוסר תשומת לב, ובהתאם נדרשת מקסימום יציבות ועמידות של פתרונות המידוף.

מערכות מידוף מודולריות

דגש חשוב נוסף בבחירת פתרונות מידוף למטבחים תעשייתיים ולמחסנים הוא המודולריות. חשוב לזכור שדרכי ההתנהלות במקומות מסוג זה מחייבות גמישות מרבית, ובאופן כללי העולם בימינו מתגמל מאוד התנהלות סתגלנית למציאות משתנה. מערכות מידוף מודולריות מאפשרות התאמה מהירה ונוחה של פתרונות האחסון, הן בחדרי הקירור והן במחסנים של הסחורה היבשה (שימורים, קטניות וכו'), וגם יצירת שינויים במדפים שהותקנו במדורי העבודה במטבחים. המודולריות הינה יתרון יקר ערך, וכדאי לזכור זאת כשמחפשים מדפים למטבח תעשייתי.

מדפים מאווררים או מדפים מלאים

בחירה נוספת לגבי מדפים למחסן או למטבח היא בין מדפים מאווררים לבין מדפים מלאים, בחירה שנעשית בהתאם לצרכים הספציפיים בכל מטבח ובכל מדור באותו מטבח. אופציות נוספות הן היכולת לקבע מדפים אל קיר וכן רגליים מתכווננות. כשרוכשים מערכות מידוף למטבח תעשייתי או למחסנים כאלה ואחרים, כדאי לבצע את הקנייה אצל יצרן מנוסה במיוחד בתחום זה. הסיבה לכך היא שיצרנים בעלי ניסיון וידע רחב מספקים לא רק מדפים איכותיים במיוחד אלא גם המלצות יקרות ערך – למשל לגבי הסידור המיטבי של המדפים, כשבין האפשרויות צורת האות ח', צורת ר', שורת מדפים וישנה גם האופציה של פינה ללא עמוד כדי לא לבזבז שטח ולהבטיח אחסון אופטימלי.

אולי יעניין אותך גם

מדפים לחנויות ועסקים

מדפים למטבח

איך לבצע ייעול של עסק בתחום המדפים?

מאי 30, 2018

עסקים המציעים פתרונות מידוף חייבים להתנהל באופן היעיל ביותר האפשרי כדי לשגשג בסביבה התחרותית הקיימת כיום. לייעול שני מרכיבים עיקריים – טכני ופיננסי – ולכל אחד מהם חשיבות רבה. על-מנת שתוכלו להתחיל להתייעל כבר עכשיו הכנו לכם רשימת המלצות, ועוד לפניה המלצה אחת חשובה: את שדרוג ההתנהלות הכלכלית כדאי להפקיד בידיים מקצועיות, כלומר לפנות ליועצים ניהוליים מנוסים.

מדוע ישנה חשיבות רבה לתכנון נכון של עסק בתחום המדפים?

עסק שמייצר פתרונות מידוף זקוק באופן טבעי לשטחי אחסון נרחבים שכן מדובר במוצרים שתופסים מקום רב. במציאות שבה נדל"ן הינו משאב יקר ערך עד מאוד, חשוב לעשות הכל כדי לחסוך בשטחי אחסון, ויחד עם זאת לאפשר תפעול פשוט של המחסנים כדי לשלוף את המוצרים הדרושים בקלות ובמהירות. בהתאם, תכנון טכני הוא חובה.

IMG-20160209-WA0017

איך תורמת לעסק תוכנית עסקית מפורטת ומדויקת?

יש הסבורים כי תוכנית עסקית מתאימה רק לעסקים בשלבי הקמה – אולם בפועל גם עסק ותיק, ואפילו מצליח, יכול להיתרם מאוד מכתיבת תוכנית עסקית מפורטת ומדויקת. תוכניות עסקיות הן מעין מפת אוצר שמאפשרת לבעלי העסק להבין מהן החוזקות שלו ואיך לנצל אותן באופן המיטבי, מהן החולשות ואיך ניתן להתגבר עליהן, מיהם המתחרים ומה צריך לעשות כדי להשאיר אותם מאחור, אילו הזדמנויות קיימים בשווקים הרלוונטיים ואיך ניתן לממש אותן, מהם הסיכונים ואיך למזער אותם, איך להתנהל נכון באופן שוטף מבחינת עובדים, ספקים, תהליכי ייצור ועוד, ועוד מרכיב חשוב של תוכנית עסקית טובה מאוד הוא מציאת פתרונות מימון משתלמים.

ייעוץ פיננסי ועסקי

ייעוץ פיננסי וליווי עסקי הם שירותים יקרי ערך עבור כל עסק, ובפרט עבור עסקים קטנים ובינוניים. כך למשל בעסק בתחום המדפים קיים ידע רחב היקף לגבי פתרונות מידוף יעילים, אבל המיומנויות העסקיות והידע הפיננסי לא תמיד יהיו גם כן ברמה גבוהה, ולמעשה בדרך כלל אין בעסק מומחיות שכזו.

ייעוץ עסקי מסייע לגשר מעל הפער המשמעותי. התהליך מקנה למנהלים כלים חיוניים שאיתם יוכלו להעצים את העובדים ולמצות את ההון האנושי כמו גם לשדרג מרכיבים אחרים בעסק, מזהה חסמים להצלחה ומשנה את הדפוסים השגויים שיצרו את אותם חסמים, ועוד.

הייעוץ הפיננסי מבטיח תזרים מזומנים תקין כך שהעסק לא יידרש להלוואות יקרות שלא לצורך, ובמידה וישנו רצון להתרחבות עסקית שמחייבת גיוס הון – יאותרו פתרונות המימון המתאימים ביותר לעסק תוך התבוננות גם בטווח הקרוב וגם בטווח הרחוק.

תדמית ודימוי עצמי של עסקי מדפים

תהליך התייעלות של עסק בתחום המדפים, טכנית ופיננסית, הוא הזדמנות לחזק גם את הדימוי העצמי שלו ואת תדמיתו בעיני קהל הלקוחות הפוטנציאליים. במסגרת הייעוץ המקצועי שמקבלים בעלי העסק מוקדשת תשומת לב גם לגיבוש אסטרטגיה שיווקית מיטבית, על בסיס הערכים החשובים לעסק. כשמדובר על עסק שמציע פתרונות מידוף ערכים אפשריים הם רצינות, אמינות, חדשנות, קשב מלא לצרכי הלקוח, עמידה בתקנים עדכניים וניסיון.

יצירת דימוי עצמי גבוה בקרב המנהלים והעובדים גם יחד משפרת את ביצועי העסק בזכות הלכידות והמחויבות, והבטחת תדמית נכונה בהתאם למאפיינים הספציפיים של סוגי לקוחות שונים (למשל בתי חולים, בתי מלון, מפעלים, מסעדות ועוד) מגדילה במידה ניכרת את הנאמנות שלהם וכמובן גם את המכירות, כך שמדובר בהשקעה משתלמת במיוחד.

פתרונות מידוף למטבחים תעשייתיים

מרץ 28, 2018

במטבחים תעשייתיים מתבצעת עבודה יומיומית אינטנסיבית מאוד, ומאוחסנת כמות גדולה מאוד של חומרי גלם, כך שניתן יהיה לבשל מגוון של מנות. בהתאם, פתרונות עבור מטבחים תעשייתיים חייבים להיות עמידים מאוד, בעלי חוסן רב ובנוסף יעילים כך שניתן יהיה להחזיק מקסימום פריטים במינימום שטח. קרא עוד

עגלות אחסון ושינוע – למקום עבודה דינאמי

ינואר 04, 2018

במקומות עבודה רבים הצרכים משתנים לעתים תכופות, ועוד מגמה מובהקת בעולם של ימינו היא הדינמיות הרבה והחובה להתנהל במקסימום גמישות. בהקשר זה כדאי לזכור שהאבולוציה הוכיחה לכולנו מעל לכל ספק שהמפתח להצלחה ארוכת טווח הוא לאו דווקא גודל או חוזק אלא בעיקר גמישות. אחד האמצעים הבסיסיים להבטיח התנהלות אופטימלית בכל מצב הוא שימוש בפתרונות אחסון ושינוע יעילים – ובפרט כדאי להכיר את עגלות הרשת, עגלות השירות והעגלות האנטי-סטטיות. קרא עוד

מדפים לחדרי קירור וחדרי הקפאה

ינואר 04, 2018

חדרי קירור וחדרי הקפאה מחייבים מטבעם פתרונות אחסון ייעודיים עבורם. בפרט נדרשים המדפים שמותקנים בחדרים שבהם שוררת טמפרטורה נמוכה במיוחד להיות עמידים בפני אותן טמפרטורות וכן בפני חלודה. מאפיין מהותי נוסף הוא שניתן יהיה לשלוף אותם בקלות כדי לנקותם כל אימת שיש בכך צורך. בחלק גדול מהמקרים מדפים לחדרי הקפאה ולחדרי קירור משמשים לאחסון מזון במפעלי מזון, מסעדות, חברות לשירותי קייטרינג וכו', ובמקרים אלה כמובן שחובה לוודא שהמדפים לא מכילים חומרים שעלולים להיות מזיקים. אחסון בטמפרטורה נמוכה במיוחד הוא הכרח המציאות גם בתעשיית התרופות ובתעשיית האלקטרוניקה, וגם במקרים אלה על המדפים להיות מיוצרים מחומרים בטוחים וזאת לנוכח רגישות התרופות והפריטים האלקטרוניים השונים. בהתאם מומלץ לרכוש מדפים ומערכות מידוף אך ורק אצל יצרנים מנוסים. קרא עוד

מה הם מדפים מודולריים

אוקטובר 31, 2017

המפתח לחיים נוחים ולתפעול אידיאלי של חנויות ומחסנים הוא גמישות: המציאות מסביבנו משתנה כל הזמן, וחשוב מאוד להתאים אליה את כל המרכיבים בכל עסק, בדיוק כפי שהאבולוציה הוכיחה שאלה ששורדים ומשגשגים הם לאו דווקא החזקים ביותר או המהירים ביותר, אלא אלה הסתגלנים ביותר. בהתאם פתרון מידוף מודולרי מומלץ בחום לכל סוגי העסקים, הן בשטחי האחסון והן בשטחי התצוגה ללקוחות. קרא עוד

בחירת המדפים המתאימים לעסק

ספטמבר 19, 2017

ניהול עסק מכל סוג מחייב מתן תשומת לב לאינספור פרטים. בחירת מדפים מתאימים אולי לא נתפשת כהחלטה משמעותית מאוד, אבל גם לאיכות פתרונות האחסון ישנה השפעה על יעילות ההתנהלות ובהתאם על מיצוי הפוטנציאל של העסק – ובהתאם כדאי לדעת גם מהם סוגי המדפים הקיימים כיום ועל סמך מידע מקיף ומלא לבחור מבין כל האפשרויות הרבות שיש בימינו. קרא עוד

למה הגמישות שמאפשרים מדפים מודולריים קריטית לכל עסק?

דצמבר 13, 2016

האבולוציה של המין האנושי, כידוע, מבוססת על גמישות. היכולת של מין ביולוגי מסוים להתאים עצמו לסביבה משתנה, אותה הסתגלות אבולוציונית מפורסמת, היא זו שמבטיחה את הישרדותו של אותו מין ואף את שגשוגו, בעוד מי שלא מתאפיין בגמישות נעלם בסופו של דבר מן העולם גם אם הוא עצום בגודלו (כמו הדינוזאורים), יפה תואר (כמו הפנדה האדום, שחביבותו הפכה אותו לטרף קל לבני האדם) או חכם להפליא (כמו הגורילה המערבית, שנמצאת מסיבות שונות בסכנת הכחדה חמורה). קרא עוד

מדפי מתכת למחסן

נובמבר 08, 2016

כשמחפשים מדפים למחסן, האפשרויות רבות ומגוונות. אם הפרמטר העיקרי לבחירה הוא מחיר נמוך, מן הסתם האופציה המועדפת היא מדפי פלסטיק, במחסנים שבהם מושם דגש על עיצוב ועל חומר שכולו הרמוניה נעימה סביר להניח שתמצאו מדפי עץ – וכשזקוקים למדפים עמידים וחזקים, בוחרים באופציה של מדפי מתכת.
. קרא עוד